Dětské boty - Kdy koupit první?

9:19:28 20.3.2020
Botičkárna.cz
Rady a tipy

Dětské boty patří na nohy chodícím dětem.

Nedá se nic dělat, když se máme dostat k tomu, kdy první dětské boty koupit, musíme začít od Adama.....

Nic na světě se nedá uspěchat a dvojnásob to platí o čemkoliv, týkajícím se vývoje děťátka, zejména prvních dětských bot. Ať je to první slovo nebo první krok, každý batolín přesně ví, kdy má právě ten svůj PRVNÍ KROK udělat a příroda to zařídila tak parádně, že to ví lépe, než jeho rodiče.

A tak žádná chodítka, posouvátka, stimulace a nedej bože příliš brzy nazuté dětské boty stejně nic neurychlí. A i pokud by nakrásně urychlily, je to k ničemu. Protože stejně tak , jako se teď radujete, že chodí a mluví, za pár let vám poleze na nervy, že pořád všude běhá a nezavře pusu, takže je nejlepší nechat přírodu, ať se s mimisem rozhodnou , kdy je nutné do nějaké té dětské obuvi utíkat.

Touhle sofistikovanou předmluvou jsem chtěla v podstatě říci, že je dobré s nákupem dětských botič vyčkat, až se dítě samo postaví v prostoru a udělá pár krůčků. SAMOSTATNÝCH KRŮČKŮ.

Oblíbené vláčení dítěte za ruce není i přes vaše nadšené výkřiky "už chodí, už chodí a skoro úplně sám" samostatnou chůzí. Tou není ani obcházení kolem opory. Takže zkrátka dokud si díťátko potřebuje přilézt nebo připlazit se k židli či stolu či skříni a teprve tam se postaví a kolem této opory obchází, o samostatnou chůzi se nejedná a žádné dětské boty nepotřebuje, maximálně capáčky, které zabrání klouzání a nečistotám.....

Každý má na dobu nákupu prvních dětských bot jiný názor, ale my "vyhazujeme" každý den několik zákazníků z obchodu s tím, že na nákup obuvi pro děti je ještě brzy. Krátíme si tím tržby a byli bychom blázni, abychom to dělali bezdůvodně. Po striktním doporučení tohoto postupu nejen naší rehabilitační , ale i dalších odborníků, jsme však skálopevně přesvědčeni, že právě tento názor je správný a je tím nejlepším pro Vaše děťátko.

Může to však být zcela odlišné od názorů našich maminek či babiček. Bohužel někdy se na nás babičky zlobí, když tohle maminkám vykládáme, ale prosím věřte mi, že to všechno myslíme úplně nejlépe pro toho prcka, kterého necháme, ať se vyvíjí přirozeně a nebudou ho ve třiceti bolet kolena a záda. Zkrátka a dobře....

Dětské boty patří na nohy chodícím dětem.
Samozřejmě hovoříme o zdravých dětech, které nemají doporučení pro dřívější nákup od odborného lékaře či rehabilitačního pracovníka. To je samostatnou kapitolou a pochopitelně se takový nákup řídí jinými pravidly.

Dítě pro svůj zdravý vývoj nutně potřebuje lozit bez fixace kotníku a bez omezování pohybu chodidla. Vhodné jsou tedy protiskluzové ponožky, capáčky…….u nás v obchodě můžete vybírat například něco takového

A zkuste mi věřit....u staršího syna jsem nevěděla o obouvání nic - už je to poměrně dávno - a na naléhání babiček mu koupila přiliš brzy pevné kožené sandály. Jeho kotníky bych vám dnes nepřála vidět. A je to věc, která už napravit nejde.


Mějte krásný víkend.

detske-boty-kdy-koupit-4x3.jpg
Návrat na přehled